Dwujarznikowe źródła światła o przedłużonej trwałości

Niewątpliwą zaletą technologii LED jest duża trwałość tego typu źródeł światła. Nie wszędzie jednak można tę technologię wykorzystać. Dużym problem są obiekty i miejsca z podwyższoną temperaturą otoczenia. W wyższych temperaturach źródła światła LED ulegają szybkiej degradacji przy jednoczesnym gwałtownym spadku strumienia świetlnego.

Rozwiązaniem tego problemu jest zastosowanie oświetlenia wysokoprężnego. Firma Venture Lighting produkuje metalohalogenkowe i sodowe źródła światła z dwoma jarznikami o trwałości 40 000 godzin. Zasada działania tego typu źródeł światła polega na tym, że jarzniki świecą naprzemiennie, a gdy jeden z nich ulegnie uszkodzeniu, świeci się ten nieuszkodzony. Dwujarznikowe źródła światła wykonane w technologii Uni-form Pulse charakteryzują się ponadto bardzo niskim spadkiem strumienia świetlnego przez cały okres eksploatacji (spadek tylko 10%-20%), co sprawia, że w połączeniu z dużą skutecznością świetlną (100 lm/W) są wciąż bardzo konkurencyjne wobec źródeł LED.
W naszej ofercie znajdziecie metalohalogenkowe, dwujarznikowe źródła światła w zakresie mocy od 70W do 400W, w tym także źródła, które można wkręcić w miejsce sodowych źródeł światła bez konieczności wymiany osprzętu elektrycznego. Dostępne są też dwujarznikowe, sodowe źródła światła o przedłużonej żywotności o mocach od 50W do 600W.