Oświetlenie do obiektów o wysokim zapyleniu

Częstym problemem spotykanym w obiektach przemysłowych jest wysokie zapylenie, które po krótkim czasie eksploatacji potrafi poważnie ograniczyć strumień świetlny opraw. Praca lamp w takich warunkach wymaga częstych zabiegów konserwacyjnych polegających na czyszczeniu opraw.

Nowoczesny typ oprawy oświetleniowej wprowadziła na rynek fińska firma I-Valo: sprawdzoną ciśnieniowo oprawę zamkniętą z efektywnym filtrem do oczyszczania powietrza wpływającego do oprawy przy wyrównywaniu różnic ciśnień. Sprawia on, że wewnętrzne części oprawy pozostają czyste. Dodatkowo metalowy pierścień przeciwpyłowy obejmujący dolną krawędź szkła osłonowego tworzy poniżej szkła „poduszkę powietrzną”, która chroni zewnętrzną powierzchnię szkła przed zabrudzeniem. Połączenie tych cech gwarantuje, że oprawa zachowa jasność nawet w trudnych warunkach. Zastosowanie techniki filtracyjnej oraz pierścieni przeciwpyłowych w oprawach oświetleniowych typu highbay zapobiega zabrudzeniu opraw i ogranicza wymagania konserwacyjne. Te innowacje w połączeniu z wysoką sprawnością świetlną i silnym źródłem światła opraw I-Valo sprawiają, że przy obliczaniu stopnia oświetlenia danej przestrzeni można znacznie zredukować liczbę opraw, zmniejszając koszty energii, montażu i eksploatacji.

Oprawy Ivalo typu highbay z filtrem i pierścieniem przeciwpyłowym

Oprawa oświetleniowa VEGA S typu highbay jest odpowiednia dla wysokich obiektów przemysłowych, w których od opraw wymaga się szczególnie dużej trwałości. Dzięki swej konstrukcji jest odporna na wysokie temperatury, wilgoć i unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia. Wyposażona jest w pierścień przeciwpyłowy, który zapobiega zabrudzeniu szkła osłonowego. Typowe zastosowania to oświetlenie hut, odlewni, turbinowni w elektrowniach, celulozowni, papierni, tartaków, zakładów przetwórstwa drzewnego itp.

 

 

 

 

Oprawa oświetleniowa VEGA R typu highbay jest odpowiednia dla wysokich obiektów przemysłowych, w których panują trudne warunki. Wyposażona jest w pierścień przeciwpyłowy, który zapobiega zabrudzeniu szkła osłonowego. Typowe zastosowania to oświetlenie hal obrabiarek, turbinowni w elektrowniach, celulozowni, papierni, tartaków, zakładów przetwórstwa drzewnego, magazynów itp.